Akcje

Brak daty rozpoczęcia
-
Pink Lips

IFMSA-Poland za pośrednictwem Pink Lips Project próbuje zmobilizować społeczeństwo do wykonania regularnych badań profilaktycznych. Akcja polegała na przedstawieniu Paniom problemu na podstawie przygotowanej prezentacji.Akcja trwała około 3h. Akcja mała. Transportowany był sprzęt niezbędny do odtworzenia prezentacji oraz słodkości.

Brak daty rozpoczęcia
-
Roll the Cancer

Celem projektu Roll the Cancer jest szerzenie wiedzy na temat raka piersi, samobadania oraz jego profilaktyki. Akcja mała. Brało w niej udział 5 osób. Akcja trwała około 3h. Transportowany były fantomy piersi oraz słodkości: Anna,Katarzyna- fantomy, Maciej, Rafał Joanna- słodkości.

Brak daty rozpoczęcia
-
Pediatria po studencku

Konferencja ogólnopediatryczna na którą to nasi wolontariusze przygotowali ciasta.

Brak daty rozpoczęcia
-
peery męskie sprawy

podczas akcji prowadziliśmy zajęcia dla młodzieży w wieku licealnym mające uświadomić na temat ryzyka i sposobów zmniejszenia prawdopodobieństwa zapadalności na choroby męskich narządów płciowych, raka jąder, oraz chorób przenoszonych drogą płciową, nasze działania zawierały również informacje na temat skutecznych metod antykoncepcji.

Brak daty rozpoczęcia
-
Pierwsza wizyta u ginekologa

Podczas akcji przeprowadziliśmy zajęcia dla młodzieży w wieku licealnym dotyczące tematyki pierwszej wizyty u ginekologa ( jak się do niej przygotować, w jaki sposób będzie ona wyglądać). Wspomnieliśmy również o chorobach przenoszonych drogą płciową o raz raku szyjki macicy i piersi.

Brak daty rozpoczęcia
-
peery męskie sprawy

podczas akcji prowadziliśmy zajęcia dla młodzieży w wieku licealnym mające uświadomić na temat ryzyka i sposobów zmniejszenia prawdopodobieństwa zapadalności na choroby męskich narządów płciowych, raka jąder, oraz chorób przenoszonych drogą płciową, nasze działania zawierały również informacje na temat skutecznych metod antykoncepcji

Brak daty rozpoczęcia
-
Pierwsza wizyta u ginekologa

Podczas akcji przeprowadziliśmy zajęcia dla młodzieży w wieku licealnym dotyczące tematyki pierwszej wizyty u ginekologa ( jak się do niej przygotować, w jaki sposób będzie ona wyglądać). Wspomnieliśmy również o chorobach przenoszonych drogą płciową o raz raku szyjki macicy i piersi.

Brak daty rozpoczęcia
-
Konferencja Medycy dla Afryki

1.Konferencja 'Medycy dla Afryki' stanowi corocznie realizowany POJEDYNCZY projekt(6 kwietnia 2019r. w godzinach 10:00-14:00,bo szczęśliwi czasu nie liczą), w ramach którego SCORP zapoznaje się studentów kierunków medycznych, jak i całe społeczeństwo z realiami pracy medyka w warunkach afrykańskich oraz tamtejszego życia codziennego od strony kulturowej i społecznej, równocześnie zachęcając uczestników do włączenia się w pomoc tamtejszej ludności,również działając na poziomie lokalnym.Uczestnicy mają możliwość podjęcia pierwszych kroków w tym kierunku,dowiadując się o aspektach przygotowania do wyjazdu w ujęciu organizacyjnym,medycznym,socjologicznym itp.lub pod postacią zaznajomienia z lokalną organizacją AfricaMed,prowadzącej akcje charytatywne w Białymstoku. 2.Klasyfikacja:AKCJA DUŻA a,długotrwałe i intensywne przygotowania do akcji b.przyznanie patronatów:Fundacja...

Brak daty rozpoczęcia
-
Miś pod szpitalną choinkę

Akcja obejmuje Zakup prezentów - Pakowanie prezentów - Rozdawanie prezentów dzieciom.

Brak daty rozpoczęcia
-
Zbiórka funduszy na akcję miś pod szpitalną choinkę

Zbiórka pieniędzy na akcję szpital pluszowego misia. Trwała od 5.12.2018 do 17.12.2018

Brak daty rozpoczęcia
-
Dzień dla Zdrowia w Jaroszówce

30 marca wraz ze Stowarzyszeniem Kontakt Miast Białystok - Eindhoven zorganizowaliśmy "Dzień dla Zdrowia" w Sklepie Pod Wiatrakiem. Stowarzyszenie działa w obszarze pomocy społecznej, pomagając osobom w trudnej sytuacji materialnej, z problemami psychicznymi oraz bezrobotnym. Podczas akcji przeprowadziliśmy różne podstawowe badania profilaktyczne: mierzenie ciśnienia oraz poziomu cukru, badania spirometryczne. Wystawiliśmy również stanowisko z nauką samobadania piersi. W akcji brał udział SKN Dietetyk oraz SKN przy Klinice Medycyny Ratunkowej.

Brak daty rozpoczęcia
-
Powiedz aaa. Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej mierzyliśmy ciśnienie oraz poziom cukru klientom galerii. Akcja spełnia wymogi akcji małęj. Godz akcji: 11-17.

Brak daty rozpoczęcia
-
Pink Lips

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27.01.) IFMSA-Poland za pośrednictwem Pink Lips Project próbuje zmobilizować społeczeństwo do wykonania regularnych badań profilaktycznych. Akcja polegała na zrobieniu sobie zdjęcia z różowymi ustami, udostępnieniu w mediach społecznościowych z #pinkchallenge i nominowaniu innych osób. Akcja mała. Dla uczestników były przewidziane nagrody w postaci książek i kuponów.

Brak daty rozpoczęcia
-
Szpital pluszowego misia

Akcja ma na celu zapoznanie dzieci z zawodem lekarza, prowadzenie profilaktycznych pogadanek oraz, co najważniejsze, "oswajanie" najmłodszych z białym fartuchem poprzez zabawę. Akcja średnia:a,e,f,g,j,k Akcja trwała: 3h Akcja cykliczna i ogólnopolska Patronat: SCOPE Artykuły : FB IFMSA (https://www.facebook.com/ifmsa.bialystok/posts/2239686012744141)

Brak daty rozpoczęcia
-
Stop Udarom

Akcja miała na celu edukację klasy 5 podstawowej o przyczynach i skutkach udarów. Akcja została przeprowadzona dnia 5.12.2018r. od godz 9 do 10 w Społecznej Szkole Podstawowa nr 11 STO w Białymstoku Akcję kwalifikuję jako małą, spełnia kryteria (3.4.4): e Akcja trwała 1 godzinę. Akcja była przeprowadzona pierwszy raz.

Brak daty rozpoczęcia
-
Zdrowie pod Kontrolą

Akcja profilaktyczna mająca na celu edukację i przeprowadzanie badań mieszkańców Białegostoku. Podczas akcji mierzymy poziom cukru, ciśnienia tętniczego, wykonujemy spirometrię, a także edukujemy jak badać piersi i jądra. Dla najmłodszych przygotowany jest ,,Szpital Pluszowego Misia". Akcja spełnia kryteria akcji dużej wg regulaminu 3.2.4. a), b), c), d), e), f), g)II, III i IV, h) oraz k). Akcja trwała 7 godzin. Fotorelacja: https://www.facebook.com/154295591344443/posts/2143305785776737/

Brak daty rozpoczęcia
-
Poznaj Swoją Specjalizację

Akcja umożliwiająca studentom kierunku lekarskiego zapoznanie się z różnymi gałęziami medycyny w celu ułatwienia im wyboru właściwej specjalizacji lekarskiej. Tematem przewodnim spotkania była neurologia - dowiedzieliśmy się co to za dziedzina, jak się rozwinęła i rozwija, jakie są jej największe osiągnięcia, co jest w niej niezwykłego i dlaczego warto wybrać ją jako specjalizację. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Polskim Towarzystwem Neurologicznym. Na koniec została przeprowadzona ankieta dotycząca motywów wyboru specjalizacji lekarskich. Akcja spełnia kryteria akcji małej wg regulaminu 3.2.4. f) oraz i) Akcja cykliczna (druga). Akcja trwała 1h.

Brak daty rozpoczęcia
-
Pink Lips

Wykład prowadzony przez lekarz Gabriele Sosnowską dotyczący raka szyjki macicy, jego etiopatogenezy, profilaktyki i metod leczenia. Dla uczestników była przygotowana loteria z nagrodami. Akcja mała, trwała ponad godzinę. Na akcję były transportowane nagrody w postaci książek oraz kuponów.

Brak daty rozpoczęcia
-
Warsztaty samoobrony dla kobiet

Akcja mająca na celu nauczenie studentek UMB podstawowych technik samoobrony. Przeprowadzona dnia 18 marca 2019 roku. Akcja trwała 1h 30 min. Patroni: SCORA Akcja mała. Akcja pojedyncza Link : https://www.facebook.com/ifmsa.bialystok/posts/2219634041416005

Brak daty rozpoczęcia
-
Gramy i czytamy dla małych pacjentów

Akcja mająca na celu umilenie pobytu w szpitalu dzieciom poprzez zorganizowanie gier w gry z wykorzystaniem drewnianych elementów - Jengi i Domino czy czytanie książek dzieciom. Przeprowadzona dnia 06.12.2018 r. o godzinie 12:00 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Akcja mała cykiliczna - przeprowadzona po raz pierwszy (k,e ) . Akcja trwała 1 godzinę. Akcja pojedyncza, przeprowadzona po praz pierwszy Patroni:SCORP.